Jednoho krásného dne


Šemi Zarhin

Podmanivá rodinná sága od oceňovaného izraelského autora

Na pobřeží Galilejského jezera ve městě Tiberias na severu Izraele se v horkém vzduchu prolínají omračující vůně jídel s takřka hmatatelným sexuálním napětím. Šlomi v sobě objeví kuchařské nadání a spolu s maminkou Ruchamou začnou vařit na zakázku. K tomu se Šlomi v tomto pulsujícím prostředí zamiluje do Elly, zvláštní dívky se sebevražednými sklony. Lákavé jídlo a vášnivé vztahy stojí ve středu rodinné ságy, kde spolu lidé skrze jídlo komunikují, utěšují se, zrazují a zápasí spolu, aby se opět usmířili. Zatímco v pozadí se odehrávají velké dějiny malého Státu Izrael od Šestidenní války do 80. let, členy rodiny a sousedy sužují kuriózní osobní dramata, která se v průběhu desetiletí skládají v okouzlující mozaiku izraelských dějin, kulinářství i života.

Číst více
449 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 440
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 11.05.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,416 kg
Jazyk čeština
Původní název Ad šejom echad
Původní jazyk hebrejština
Překladatel Alžběta Glancová
EAN 9788074075698
Věk od 15
Edice Kochavim
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Recenze

lidovky.cz - Když režisér napíše knihu.


„Veškeré zápletky a detaily jsou okouzlující a můžeme je Šemimu Zarhinovi jen závidět, protože on s nimi rozhodně nešetří – nemusí šetřit.“

Autor knihy

Šemi Zarhin Šemi Zarhin

Šemi Zarhin


Šimon "Šemi" Zarhin (nar. 1961) je oceňovaný izraelský romanopisec a filmový režisér a scenárista. Narodil se v Tiberias a studoval na Telavivské univerzitě. V Čechách byl promítán například jeho film Dobrý den, pane Šlomi (2003). Jeho první román Jednoho krásného dne se v Izraeli stal bestsellerem. Ve své tvorbě se zabývá problémy současné izraelské společnosti, její často konfliktní diverzity. Realita se u něj stýká s fantazií a vnější obraz člověka s jeho skutečným já.

Zobrazit profil autora