Konvertitka
B

Konvertitka


Stefan Hertmans

Mladá žena Vigdis Adelais původem z prosperující křesťanské rodiny se zamiluje do Davida Todrose, syna rabína a studenta ješivy. Jejich životní příběh je o to složitější, že se odehrává v katolické Francii jedenáctého století. V touze po společné budoucnosti se Vigdis se vzdává svého pohodlného života a pár prchá z města s pronásledovateli v patách.

Na jihu Francie se formuje první křížová výprava a z příběhu zakázané lásky se stává putování napříč kontinenty. Na základě dvou fragmentů z Káhirské genízy – archivu uchovávajícího více než tři sta tisíc rukopisů a dokumentů uložených v horní komoře synagogy ve Staré Káhiře – vytvořil Stefan Hertmans pozoruhodné dílo, v němž s téměř tisíciletým odstupem zrekonstruoval tragický příběh milenců, jimž hvězdy nepřály. Hertmans umně proplétá fakta s fikcí a se stylistickou vynalézavostí barvitě líčí středověkou společnost.

Číst více
350 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 280
Datum vydání 07.01.2022
Formát 135x205 mm
Hmotnost 0,352 kg
Jazyk čeština
Původní název De bekeerlinge
Původní jazyk nizozemština
Překladatel Radka Smejkalová
EAN 9788074074974
Věk od 18
Edice Kochavim
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Stefan Hertmans Stefan Hertmans

Stefan Hertmans


Belgický spisovatel, básník, akademik a filolog Stefan Hertmans se narodil v roce 1951 a vyrostl v Gentu. Od prvních literárních pokusů se setkal s velikým úspěchem. V dnešní době působí na řadě předních evropských univerzit. Za přínos své zemi byl vyznamenán belgickým Řádem koruny. Garamond vydal jeho oblíbený román Konvertitka a připravuje vydání románu Vzestup.

Zobrazit profil autora