Konvertitka
Stefan Hertmans

Předpokládané datum vydání:
Středa 10 listopadu, 2021

Mladá žena Vigdis Adelaïs původem z prosperující křesťanské rodiny se zamiluje do Davida Todrose, syna rabína a studenta ješivy. Jejich životní příběh je o to složitější, že se odehrává v katolické Francii jedenáctého století. V touze po společné budoucnosti se Vigdis vzdává svého pohodlného života a pár prchá z města s pronásledovateli v patách. Na jihu Francie se formuje první křížová výprava a z příběhu zakázané lásky se stává putování napříč kontinenty.
Na základě dvou fragmentů z Káhirské genízy – archivu uchovávajícího více než tři sta tisíc rukopisů a dokumentů uložených v horní komoře synagogy ve Staré Káhiře – vytvořil Stefan Hertmans pozoruhodné dílo, v němž s téměř tisíciletým odstupem zrekonstruoval tragický příběh milenců, jimž hvězdy nepřály. Hertmans umně proplétá fakta s fikcí a se stylistickou vynalézavostí barvitě líčí středověkou společnost.

Stefan Hertmans patří mezi nejvýznamnější současné vlámské autory. Více než dvacet let působí jako profesor na Královské akademii výtvarných umění v Gentu a přednáší na zahraničních univerzitách v Paříži, Vídni či Londýně. Je autorem románů, esejí, her a především básní, které rád recituje v jazzovém doprovodu. Věhlas ve světě mu přinesl román Válka a terpentýn z roku 2013, přeložený do čtyřiadvaceti jazyků a ověnčený několika literárními cenami.

Z nizozemštiny přeložila Radka Smejkalová
Vázaná s přebalem
Počet stran: 280