Permacomix. Žít permakulturně. Návod k použití.
Guizou

ISBN: 9788074074912
Rok vydání: 2021
Počet stran: 160
Formát: 170x230
Vazba: V4
Překladatel: Petr Himmel

Vyberte typ vydání

Jak vypadá každodenní život, chceme-li ho žít permakulturně? Vydejme se po stopách dvou mladých lidí, kteří se pro takový život rozhodli a kteří hledají nový, smysluplný, ekologický, zkrátka permakulturní způsob života. Toto je první komiksový praktický návod k permakulturnímu pohledu na život v současném světě. Dozvíte se v něm zásady, rady, návody a výsledky – prostě vše, co jste chtěli vědět o permakultuře.

Komiks o permakultuře je zároveň praktickým manuálem i vyprávěním o autentické zkušenosti. Třicátník Gaëtan je deprimovaný ze svého zaměstnání v korporátu. Nečekaný
objev permakultury, která už delší dobu přitahovala jeho milou Izii, mu konečně poskytne vhodnou příležitost ke změně. Oba se začínají seznamovat s etickým konceptem,
jehož záměrem je budování udržitelných lidských sídel a vztahů inspirovaných přírodou. Ve vratké dodávce, která se stane jejich novým domovem, se vydávají na cestu, která je zároveň dobrodružstvím i duchovním putováním. Komiks citlivě popisuje cestu, kterou dvojice začínajících nadšenců podstupuje v touze po poznání, cestu dlouhou a náročnou, ale nesmírně vzrušující. Příběh neustále vybízí k otázkám: Je vůbec možné „žít permakulturně“? Co přesně tento souhrn pojmů a postupů obnáší? Mohla by být permakultura klíčem k plnohodnotnějšímu, harmoničtějšímu a spravedlivějšímu životu?

CÉCILE BARNÉOUD ilustrátorka z Nantes, pracovala  pro edice L’Asiathèque a vývojářské studio Beemoov, kde vedla různé projekty pro mládež. Permacomix –  Žít permakulturně, návod k použití je její první publikovaný komiks.
GUIZOU je umělecké jméno dua scenáristů, zarytých permakulturistů a angažovaných zastánců změny. Prostřednictvím tohoto komiksu sdílejí své zkušenosti a znalosti o permakulturním životě ostatním zájemcům o tento způsob prožívání světa.

Z francouzštiny přeložil Petr Himmel

160 stran, celobarevný

9788074074912