Cesta do hlubin Italovy duše (a žaludku)
Zbyněk Kašpar

Vyberte typ vydání

Tato kniha je určena všem, kteří mají rádi Itálii, navštívili ji, chtějí na ni vzpomínat, či se na cestu na Apeninský poloostrov teprve chystají. Stojí slavná dolce vita opravdu za to? Lze vidět Neapol a nezemřít při tom?

Proč si Sicilané navlékají o Velikonocích masky, co všechno je třeba překonat, když se Ital rozhodne oženit, a jak vyzrát na italského úředníka? Vraždy a hříchy papežů, manželské trampoty slavné Lucrezie Borgii, Casanovův útěk z vězení a zmizení Mussoliniho mrtvoly.

Na stránkách knihy ožívají příběhy ze života slavných umělců Michelangela, Donatella, Rossiniho či Brunelleschiho. Složité zákruty italského života, příběhy italské historie, gastronomie a kultury. Jsou drsné, zábavné i tajemné a vyprávějí o minulosti i současnosti této krásné země. Kniha představuje Benátky, Florencii, Řím a mnoho dalších známých i méně proslulých italských měst prostřednictvím dramatických osudů a příběhů, které se v nich odehrály.

Zábavné a zajímavostmi nabité čtení, které nebudete chtít odložit!

Zbyněk Kašpar (*1970) vystudoval francouzštinu a dějepis na Západočeské univerzitě v Plzni a na FF UK v Praze. V současné době vyučuje francouzštinu a dějepis na Církevním gymnáziu v Plzni a již řadu působí jako profesionální průvodce turistických zájezdů po Francii a Itálii. Napsal několik tištěných turistických průvodců a v nakladatelství Garamond vyšla před dvěma lety jeho kniha Kruté příběhy sladké Francie.

Ilustrovala Tereza Šajnerová

Váz., 160x230, 256 stran

Vydalo nakladatelství Garamond v roce 2019

ISBN 978-80-7407-456-1

MOC 280 Kč

Vychází 8. 10.

Ukázka

Itálie zmatená a rozmanitá aneb jak nevyhrát cyklistický závod a navštívit neexistující vesnici Řím, Scala dei Turchi, Bussana Vecchia, Stelvio, Verona, Benátky

 

„Skutečně barbarské národy nejsou ty, které nikdy nepoznaly velikost, ale ty, které ji v minulosti poznaly, a nejsou nyní schopné ji rozeznat,“

napsal Marcel Proust a měl tím na mysli Itálii. Zemi, která nechala vzniknout starověkému impériu, největší říši antického světa, mezi jejímiž monumentálními ruinami se ještě v devatenáctém století popásal dobytek, zemi, kterou středověký svět rozerval na kusy a která byla znovu sjednocena pouhý rok před narozením velkého spisovatele.

Mussoliniho pokus vydupat ze země dávnou slávu skončil kolosálním neúspěchem připomínajícím pokleslou frašku, pokusem, který by působil směšně, kdyby nezpůsobil smrt a neštěstí milionům lidí. Tehdy i dnes patřily některé kouty jižní Itálie mezi nejchudší končiny Evropy, zatímco současný Milán či Turín jsou výkladními skříněmi evropského úspěchu. A není ani nutné vydávat se na cesty. Stačí spočinout ... více