Případy soudce Ti: Záhada zlatého draka
Frédéric Lenormand

Vyberte typ vydání

Záhada zlatého draka

Vyšetřovat vraždu prostitutky uprostřed Slavnosti květů se soudci Ti opravdu nechce. Co má ale dělat, když ke zločinu došlo před zraky jeho První paní? Jeho drahá manželka si tuto skandální vraždu bere osobně, a tak soudci Ti nezbývá než povolat své věrné pobočníky Ma Žonga a Tiao Tchaje a pustit se do vyšetřování, které je zavede mnohem dále, než by se na počátku mohlo zdát. Soudce a jeho pobočníci se dozvědí mnohé z tajů odehrávajících se v komnatách dynastie Tchang i tajemství zájezdních hostinců při Hedvábné stezce.

Z francouzštiny přeložila Vlasta Misařová


 

Ukázka

I Dámy Tiovy se zúčastní slavnosti květin; jednu z květin sežere drak.

Už téměř před dvěma lety byl Ti přidělen do dobrého města Lan-fangu, sice dost vzdáleného od metropole, ba i trochu odlehlého, ale zase ne tak nepříjemného, obzvlášť od té doby, co mu rozumné vedení moudrého a prozíravého soudce umožňovalo se rozvíjet v souladu s Nebesy. Jedním slovem: zdejší lidé měli štěstí, že tu Ti Žen-ci byl, aby jim proháněl faldy, i když sem přibyl proti své vůli.

A ještě víc proti vůli svých manželek, které si jen stěží zakládaly hnízdo v téhle provincii, kde vychovaní a vzdělaní Číňané vypadali skoro jako cizinci, každopádně jako exotické kuriozity. Nakonec, jak praví přísloví, „mravenec si snadněji vybuduje království mezi blechami než mezi slony“. Dámy Tiovy nicméně ty slony litovaly.

Město samo poskytovalo veškeré pohodlí, které jste mohli očekávat od čínského města, nebo takového, které se za ně považuje. Na to předchůdci ... více