Případy soudce Ti: Rozvod po čínsku
Frédéric Lenormand

Vyberte typ vydání

Osud ctihodného soudce ti vůbec nešetří! Právě když byl jmenován do důležité funkce, dostane příkaz k rozvodu se svojí drahou První paní a oženit se s princeznou z císařské rodiny. Paní Lin Er-ma, vyhnána od rodinného krbu, najde útočiště u divadla, kde ji obsazují do rolí... manželek soudců! To už je na soudce trochu moc, zvláště když ho nyní zaměstnává série vražd mladých žen, musí čelit nájemnému vrahovi s potetovaným čelem, snášet novou družku, zanícenou vyznavačku feng-šuej, špehovat alchymisty s jejich záhadnými kejklemi, přihlížet divadelním představením, v nichž se mu vysmívají, a chránit svou rodinu před úklady nelítostné císařovny Wu. Soudce Ti se za vlády Tchangů opět nenudí!

Z francouzštiny přeložila Vlasta Misařová

brož., 244 stran, ISBN 978-80-7407-419-6

Ukázka

II

První paní přijde za záhadných okolností o šaty;

o budoucnosti soudcova manželského života rozhoduje banda darebáků.

 

Když se První paní vracela domů, stmívalo se. Měla na sobě svoje nejhezčí šaty, když šla do městského chrámu poděkovat bohovi cestovatelů Čung Kchuejovi za to, že po šestnácti letech ukončil soudcovo působení na venkově, prožité ve velice nestálém pohodlí. Mezi dvěma modlitbami k božstvu podstrčila malý dárek bohyni ložnic Čchuang-mu za to, že se za ni přimluvila, jak se dohodly.

Jak Lin Er-ma tušila, na nebi stejně jako doma bylo rozumné obrátit se na paní, když jste chtěli něco získat od pána. Bohovi obětovala kužílky kadidla, bohyni měkké domácí trepky podle poslední módy, se jménem vyšitým zlatou nití na líci. Přizvání Čchuang-mu za ten výdaj stálo. Jejich nové služební obydlí bylo tak prostorné, že paní Lin ani neznala všechna jeho zákoutí. Měla své vlastní komnaty, osobní služebnou a už nemusela sdílet ... více